"Sitat De Tre Muskerterer; En for alle - alle for en!
Slik er det gjerne med luftveisplager også. Det en har, har alle - og det alle har, får den siste. Dette er essensen av alle våre problemer med luftveiene. Men klinisk / det du ser, behøver ikke alltid være slik; ofte har man bare en eller to slike rotter i en flokk - andre ganger vandrer symptomene fra den ene til den andre, for til slutt å bli fast tilbehør hos alle. Behandle alle er et lurt trekk, men 10 dager er snaut og 14 dager bedre."
Jeg har hatt rotter på kombikur (Vibramycin/Baytril) uten at det hjalp noe mer enn kun Vibramycin. Men det har bare vært én gang, og den rotta som var hardt rammet er nå ikke blant oss mer... =/ Så jeg mener ikke å si at det ikke bør prøves. Jeg prøvde det da kun Vibramycin ikke viste noen særlig effekt, og det er vel ikke uvanlig å prøve det som en neste løsning heller

Du kan jo starte med å behandle bare den ene, og skulle det vise seg at noen av de andre får symptomer så får du bare kjøre igang en kur til eventuelt.
Men alt av hell og lykke til deg og lillejenta! :sol: