Nei, som sagt. Rottenes utseende har ingenting å si i forhold til hvor lette de er å få tamme eller ikke.
De fleste dumbo rotter, som regel de fra dyrebutikker/imazo, har dårligere gemytt enn de fra oppdretetre, da de er svært lite sosialiserte med menesker.
de trenger vel ikke ha dårlig gemytt, de er bare usosialiaerte, og selv om det kan ta lengre tid å få dem tamme kan de bli like gode som rotter fra en oppdretter=)
Mine to blå dumbojenter kom fra Sverige rett til dyrebutikken om natten og jeg hentet dem i butikken dagen etter.De var tamme fra første stund og har hele tiden vært veldig ivrige på å få komme til mor.Veldig rolige og koselige rotter.Syns dette blir framstillt litt svart\kvitt.Har fire toppører fra oppdretter,som ble mye håndtert,og de er mer opptatt av å komme seg rundt å utforske,finne gjemmeplasser.Mens mine tre blå fra Imaso er mest opptatt av å få komme seg til meg.