Hvilken mat?
Moderator: Moderatorer
-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
Hvilken mat?
Jeg lurer på om noen vat om et for til rottene som man får kjøpt i butikken og ikke er altfor dyrt. Nå bruker jeg et for (husker ikke hva det heter) man får kjøpt det i vanlige dyrebutikker, men jeg er ikke så veldig fornøyd med dette så jeg har lyst til å prøve noe annet. Noen som har noen tips til meg?
Hilsen...
Meg og mine to små, Mille og Luna<3
13 år!
Meg og mine to små, Mille og Luna<3
13 år!
Duo Rat&Mouse, dersom du får tak i den
http://www.h3gzistamrotteri.de H3gzi's og Anexet's oppdrett.
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
nope, desverre
http://www.h3gzistamrotteri.de H3gzi's og Anexet's oppdrett.
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
Det billigste - og etter min mening det beste - alternativet er å bli medlem i NTF (det koster 100 kr pr år, og da får du 4 utgaver av GNAG med), og så kjøpe RM1 fra nettbutikken. RM1 er et fullverdig rottefor av høy kvalitet, og det koster mye mindre enn rottefor fra dyrebutikk. Hvor mye det koster kommer an på hvor mye du skal ha, og om det skal sendes eller ikke. Skal det sendes kan du slå deg sammen med andre for å spare porto! 

-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
-
- Alfatryne
- Posts: 1643
- Joined: 03 Nov 2008, 21:50
- Location: Bergen, Nattlandsfjellet
- Contact:
Hvis ikke du vil kjøpe rm for kan du sikkert bruke: Care + eller Vita (tror jeg det heter, de er laget av de samme produsentene) Mine rotter elsker begge men Vita er nok favoritten. siden den har frø i seg som de kan pille fra hverandre. Jeg liker best Care+ den griser mindre og den lukter mye bedre
Men den er veldig dyr da...
Jeg prøver litt forskjellig etter som hva jeg får tak i. nå har de Zoo Vet som er litt kjedelig, men den blir brukt opp saktere siden den tydligvis metter mer.
He he dette ble litt rotete

Jeg prøver litt forskjellig etter som hva jeg får tak i. nå har de Zoo Vet som er litt kjedelig, men den blir brukt opp saktere siden den tydligvis metter mer.
He he dette ble litt rotete

Aurora
-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
Hehe, neida. Jeg bruker care+ (tror jeg) men det er ganske dyrt som du sa
Om det andre foret RM1 så skal jeg kanskje prøve det
Men kan man hente dette foret et sted etter man har bestilt det? hvis Nei hvor mye koster det å få det sendt til Slemmestad?

Om det andre foret RM1 så skal jeg kanskje prøve det

Hilsen...
Meg og mine to små, Mille og Luna<3
13 år!
Meg og mine to små, Mille og Luna<3
13 år!
-
- Sover i do
- Posts: 230
- Joined: 25 Nov 2008, 16:36
du kan også lage for til rottene selv, jeg gjør det og rottene har veldig godt av det. store blir dem og
Sender pm

Sender pm
http://www.h3gzistamrotteri.de H3gzi's og Anexet's oppdrett.
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
- oppdatert 2 desember 2009
- sjekk på velkomstsiden
Mail: h3gzis@h3gzistamrotteri.de
Tror de selger duo rat&mouse og regalrat på oslocity på dyre butikken der, hvis du lurte på noe i osloområdet 

Hilsen Karen, Cilla, Parvati og Gulla
KO's oppdrett Nesodden
www.kosoppdrett.piczo.com
15 år - 09/05-09
KO's oppdrett Nesodden
www.kosoppdrett.piczo.com
15 år - 09/05-09
NTFs nettbutikk har som regel en lagerplass i Oslo-området hvor varer kan hentes, ja. I og med at ansvaret for nettbutikken for øyeblikket er på flyttefot (ny nettbutikkansvarlig i styret skal ta over) er det litt usikkert hvor nytt hentelager blir. Men beskjed kommer i nettbutikken når alt er klart!
Porto på RM1/RM3 solgt kilosvis er dessverre ganske høy (for tiden 165,- for 1 kg og oppover) da det må sendes som Smartpost/Norgespakke.
Porto på RM1/RM3 solgt kilosvis er dessverre ganske høy (for tiden 165,- for 1 kg og oppover) da det må sendes som Smartpost/Norgespakke.
Re: Hvilken mat?
Tror det er enklere å kjøpe for enn å lage det selv
Jeg bruker beaphar. Syntes det er kjempebra, og en fordel med det er at de ikke sorterer ut det gode;)
