Spørsmål om RM3

Lurer du på hva en rotte bør og ikke bør spise?

Moderator: Moderatorer

Locked
SamIam

Spørsmål om RM3

Post by SamIam »

Lurte på om jeg skal kjøpe RM3 til rotteungene mine når jeg far dem.. Men lurte på hvor lang tid skal jeg bruke den før jeg bytter til voksen mat RM1 :hm:


Anna :geek:

Rotteelsker

Post by Rotteelsker »

Det lurer jeg også på..

Himi-Zoo
Hamstrer mat
Posts: 398
Joined: 30 Sep 2005, 00:49

Post by Himi-Zoo »

Jeg brukte RM3 på rottebabyen jeg fikk meg sist. Kjøpte to kg som ble delt mellom minstemann og adoptivmora, og det varte rundt en 2 mnd tid, så var det over til vanlig RM1 når det tok slutta, og den "prossedyren" fungerte veldig bra her i gården :)

Heidi
Gammelrotte
Posts: 4458
Joined: 13 Feb 2004, 13:46
Location: Oslo
Contact:

Post by Heidi »

Generelt er det ikke anbefalt å gi RM3 regemessig til rotter over 4-5 mnd, da det inneholder litt mer fett enn rotter normalt skal ha. Men det er veldig forskjellig fra rotte til rotte når den bør gå over på RM1. Noen kan skifte allerede når de er 2-3 måneder, noen kan godt fortsette å få RM3 til de er et halvt år. Det kommer veldig an på hvor fort rotta vokser, hvor mye den spiser, hvor mye annen mat den får, og hvor bred den er :)

Himi-Zoo
Hamstrer mat
Posts: 398
Joined: 30 Sep 2005, 00:49

Post by Himi-Zoo »

Heidi wrote:Generelt er det ikke anbefalt å gi RM3 regemessig til rotter over 4-5 mnd, da det inneholder litt mer fett enn rotter normalt skal ha. Men det er veldig forskjellig fra rotte til rotte når den bør gå over på RM1. Noen kan skifte allerede når de er 2-3 måneder, noen kan godt fortsette å få RM3 til de er et halvt år. Det kommer veldig an på hvor fort rotta vokser, hvor mye den spiser, hvor mye annen mat den får, og hvor bred den er :)
Det er sant, da må vel jeg si det også at jeg hadde min voksene rotte på oppfetings kur, derfor de begge fikk det :afro:

Locked