har jeg nå ingen hunner jeg kan bruke i min fremtidige avl. Og da jeg nå sitter her med mange herlige hanner, og et par eldre fruer ser jeg meg nødt til å legge oppdrettet mitt på is til jeg har tid og mulighet til å ta inn nye hunner til mitt oppdrett..
Gledet meg sånn til det planlagte kullet i August, som det nå ikke blir noe av.
Det er trist å høre, men det er nok det rette å gjøre. Har man ikke så har man ikke, men det kan fort dukke opp noe! Det er ingen grunn til å fortvile, husk at hannene dine har lang tid igjen ennå
Men hva med og låne hunner av andre oppdrettere/ rotte eiere foreksempel?
Eller låne bort en av hannene dine ?
Nei, jeg ser ingen grunn til å låne, de få rottene som kan gå ann bor så langt unna, og det vil bare bli stress for den eventuelle jenta. Hanner kan maks ha 3 kull, så da sparer jeg de heller til et eventuelt kull i fremtiden. Mulig Twan får bli far, men jeg får jo ingen glede av det kullet, da det ikke vil vokse opp her.
Ja, dette er veldig trist Og jeg skjønner akkurat hvordan du har det siden jeg sitter i samme situasjon!! Jeg håper på å finne en annen god jengte om ikke så lenge - vi må ikke gi opp håpet