biter hun at hun blir redd lissom? eller at hun prøver å forsvare seg?
hvis det, kan du bruke hansker som hun ikke kan bite igjennom.
får når hun biter deg , å du lissom ikke gjør noe.. så finner hun ut at hun kan ikke forsvare seg på den måten, så kansje hun slutter da;)
Hvis hun forsvarer seg, så må man bare la henne i fred, ikke stikke hånda så nærmt. Ellers blir hun jo bare enda mer redd!
Det kan være at hun bare 'smakebiter', biter lett for å smake på deg og finne ut hvem du er for en. Dersom hun kommer frivillig bort til deg og begynner å småbite, så er det nok smakebiting. Dersom det er når du skal prøve å løfte henne eller få tak i henne, er det forsvarsbiting, da sier hun: 'hold deg unna, jeg er redd'. Og det må du bare respektere i så fall, ellers blir det bare verre.
Unge rotter som ikke er så vant med mennesker, smakebiter ofte. Eller, som er vant med mennesker, men uvant med deg.. Jeg har to rottegutter på 3 mnd nå, fra dyrebutikk, de smakebiter en del. Og du må bare si strengt 'nei', hver gang hun gjør det, og gjerne vifte litt med hånda sånn at hun skvetter litt.
Astrid - med Martin, Lundii & Chiara (etnahunder), Cin (saluki), og rottene Kaos, Trøbbel, Castor, Lusk, Basse og Cactus. <3
Njaaa... Rotter hilser vel ikke akkurat på hverandre med å bite.. Men joa, på en måte.. Som jeg sa, smakebiting. Det er jo en måte å gjøre seg kjent med mennesket sitt på..
Astrid - med Martin, Lundii & Chiara (etnahunder), Cin (saluki), og rottene Kaos, Trøbbel, Castor, Lusk, Basse og Cactus. <3